S troškou nadsázky by se dalo říci, že bylo velmi obtížné vylepšit dokonalé. laughing K této akci mě donutilo zničené trafo pro LED pásek osvětlující pokoj, jak se to stalo? Trafo bylo poměrně kvalitní i přesto, že jsem jej zakoupil na Ebay.com. Bohužel dvoudenní provoz již neustálo a odešlo do křemíkového nebe. Bylo tedy potřeba zásadně upravit kód, tak abych na mobilu mohl poznat, kdy je LED pásek zhasnutý. Předchozí aplikace totiž dokázala světlo buď vypnout nebo zapnout, ale neinformovala o aktuálním stavu, pokud zařízení ze kterého bylo světlo ovládáno ztratilo spojení, tak se občas světlo nevypnulo.

Původní aplikace

Původní aplikace

Úkol zněl tedy jasně, dodělat zpětnou vazbu, což se po hodině Googlení podařilo. Kód prošel celkovou změnou. V prohlížeči se například zobrazí pouze jedno barevné tlačítko (červené/zelené - dle stavu). Nad tlačítkem je pak umístěn nápis relé je vypnuto nebo relé je zapnuto. Hardware zůstal stále stejný, jen získal reprezentativnější obal.

Vypnuté osvětlení

Vypnuté osvětlení

Zapnuté osvětlení

Zapnuté osvětlení

Závěr

Opět vyhrála lidská lenost tongue-out Přeci nebudu kvůli kontrole zhasnutého světla dělat pár zbytečných kroků navíc, když si stav osvětlení pokoje můžu zjistit pomocí internetového prohlížeče v telefonu/tabletu nebo v počítači.